Kozmetik diş hekimliği nedir? maaşları ne kadar

Kozmetik Diş Hekimliği Neler Yapar?

Kozmetik diş hekimliği dişleri daha düz, daha beyaz ve daha görsel olarak çekici kılmak için düzeltiyorlar. Hastalarının daha iyi görünmesine yardımcı olmak için dişleri onarırlar. Dişleri mükemmelleştirerek kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olurlar.

Kozmetik diş hekimliği hastalarda diş taşı temizliği yapar, kanal tedavisi yapar, diş beyazlatma yapar, ağız diş sağlığı hakkında bilgi vermelidir, Diş hastanesi veya diş polikliniği gibi yerlerde çalışır.

Hastalarını her zaman diş hekimliği fiyatı konusunda bilgilendirmelidir. Mesela zirkonyum diş yaparsa fiyatını ve yöntemini açıklamalı, kaplama diş, diş temizleme, diş yapma, diş protez, takma diş, diş röntgeni gibi tüm işlemleri hastalara bilgi ve fiyat vermeden tedaviye başlamamalıdır. Çünkü insanların diş doktoru bize güven ve bilgi versin ister

Kozmetik Diş Hekimi olarak herhangi bir günde, pürüzlü dişleri diş üstünde sırıtmalara dönüştürmek için çeşitli teknikler kullanırsınız. Bazı teknikler kronlara takma ve diş renkli dolguları enjekte etme gibi oldukça rutindir. Bu prosedürler daha doğal görünmesi için dişteki kusurları maskeliyorsunuz.

Diğer prosedürler daha zordur. Cerrahi müdahale, aşırı yerleşim gibi diş yerleştirme problemlerini düzeltmek için kullanılır. Dişleri beyazlatıyorsanız, mine tabakasına zarar vermeden lekeleri çıkaran kimyasal maddeler uygularsınız.

Kök kanalı ve temizlik yapan genel dişhekimlerinden çok daha yaratıcı bir gözünüz olmalı. Üzerinde çalıştığınız her ağzın farklı bir düzeltme seviyesine ihtiyacı olacaktır ve bu dişhekimliği bir bilimden çok bir sanattır. Bu nedenle, müşterilere mümkün olan en iyi hizmeti sunabilmek için kapsamlı danışma çok önemlidir. İletişim becerileri anahtardır, böylece tam olarak istedikleri görünümü tasarlayabilirsiniz.

Merhamet aynı zamanda bir Kozmetik Diş Hekimi olarak çalışmalarınızda da çok önemlidir. Birçok hasta size utanırlar çünkü dişlerinin çirkin olduğuna inanırlar. Bazıları eğri, kayıp veya sarı dişler yüzünden uzun süre gülümsemekten kaçmış olabilir. Onların dişlerini utanç duymadan gösterecek kadar rahat hissettirmek sizin işinizdir.

Ben bir kozmetik diş hekimiyim mi?

Güvenilir: İyi bir iş yapmak için her zaman güvenilir olmalısınız

Güvenilirlik: Kişisel bütünlüğün ve dürüstlüğünüz olmalı

Detay Odaklı: Bütün küçük detaylara dikkat eden biri olmalısınız.

Kozmetik diş hekimliği, dişlerinize ve gülümsemenize olumlu bir değişim yaratmayı amaçlayan diş hekimliğidir.

Kozmetik İşlemler

Gülümseme arttırma, genel görünüşünüzde dramatik sonuçlar doğurabilir; En ufak adım bile güveninizi, benlik saygınızı artırabilir ve daha fazla gülümsemenizi isteyebilirsiniz. Dişhekimliğinde modern ilerlemelerle birlikte, kozmetik işlemler basit bir renk düzeltmeden eksik dişlerin yerine geçme ve aradaki her şeye kadar değişebilir.

Diş Doktorunu Nasıl Seçmelisiniz

Kozmetik Diş Hekimliği seçerken öncelikle tecrübesine bakacaksınız tabi ki. Diş hekimlerinin ortak özellikleri insanlar ile düzgün iletişim kurma özellikleridir. Çoğu diş hekimi düzgün iletişim kurmaları ile toplumda hoş karşılanmaktadır.

Diş doktorunuza güvenmiyor veya tanımıyorsanız internetten araştırın. Kesinlikle iyi bir doktor ise yorumları göreceksiniz. İnanın kötü bir şey varsa da göreceksiniz çünkü insanlar kötü olan her şeyi bir an önce yaymak isteyeceklerdir.

Veya şunu yapın doktorun sağlık merkezini ziyaret edin ve bilgi alın. Size ayrıntılı bilgi verecektir. Bu şekilde de kendisi hakkında fikir edinirsiniz.

Başka giden kişiler ile de iletişime geçmeyi deneyin. Onların hikayelerini dinleyin ve sizin çekindiğiniz veya merak ettiğiniz konuları onunla paylaşın. Size yararlı ve mantıklı şeyler söylediyse o doktoru tercih ediniz. Unutmayın tüm diş hekimleri insanları mutlu etmek için, rahat gülsünler diye uğraşmaktadır.

Kozmetik diş hekimliği maaşları ne kadardır?

Ülkemizde diş hekimi olanların çoğu kendi klinik diş hekimliğini açmıştır. Sizde neden buna karar vermişlerdir. Tabi ki maddi gelir getirisi ve kendine zaman ayırabilme imkanı olmasından dolayı. Kendi işini yapma arzusu insanları başarıya götüren bir yol olmuştur.

Genelikle açtığınız yerin konumu, sizin kişiliğiniz, iletişim tarzınız her zaman para kazanmanızda etken olacaktır. O yüzden ortalama 5000 TL kazanırlar. Minimum 2000TL max. ise 8000TL maaşları olması beklenir. Bu mesleğin en büyük özelliği bir sanatçı edasıyla işinizi yapıyor olmaktır. Ne kadar bilgi o kadar başarıyı getirecektir. Diğer mesleklerde belki yetenek ve bilgi olmadan bir şeyler yaparsınız ama bu meslekte böyle bir şey yapmak zordur.

Kozmetik diş hekimliği yapanlar mesleğini her zaman hassasiyetle yapmaya gayret eden kişiler olmalıdır. Estetik ve ücretler konusunda halkın hep ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Hastalarınıza diş taşı temizliği, implant fiyatları ve nasıl yapıldığı, kanal tedavisi korkusu olanlara yaklaşma, diş beyazlatma işlemi, ağız ve diş sağlığı, zirkonyum diş, kaplama diş, diş temizletme, diş yapma, diş protez, diş röntgeni vb. konularda ayrıntılı bilgi vererek hastaya güven vermelidir. Halk arasında dişci denir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir