4 Yıllık BölümlerEĞİTİM FAKÜLTESİ

Almanca öğretmenliği nedir iş ilanları ve imkanları maaşı

Almanca öğretmenliği nedir?

Almanca öğretmeni ne yapar sorusuna şöyle cevap vermek daha mantıklı olmaz mı? Neden almanca öğrenmeyelim. Eğer almanca öğrenirsem ne gibi kazanımlarım olur. Türkiye ekonomisinin %30’u Almanya ile bağlantılıdır. Siyasi ilişkilerinin de neredeyse yarısı Almanya ile olan sorunlardan kaynaklıdır. Şimdi alttaki yazımızı okuyun ve bu dili neden öğrenmeyelim sorusunun cevabını irdeleyiniz.

Neden Almanca Öğrenin? 10 Sebebi

Alman öğrencileri mazoşist midir?
Bu karmaşık dili incelemekten daha rahat ve eğlenceli vakit geçirmenin yolu yok mu? Neden dünyada aklı başında olan kimse Almanca öğrenmek istiyor? Almanca telaffuza başlamaya bile gerek yok.

1. Almancayı öğrenmek kolaydır

Almancanın zor olduğu efsanesini çürüterek başlayalım. Almanca ve İngilizce aynı kökünü paylaşır. Aynı dil ailesindendir.Benzer ve ilgili kelimelerin binlercesi vardır. Örnek water-wasser-su

Ayrıca, Çince, Japonca, Korece, Rusça veya Arapça’nın aksine öğrenmek için yeni bir alfabe gerek yok.

2. Mucitler ve yenilikçilerin dili Almanca’dır

Almanya’nın şair ve düşünür ülkesidir. Yüzü aşkın Nobel Ödülü, fizik, tıp, kimya, edebiyat ve diğer alanlarda başarılar Almanlara gitmiştir. Almanca konuşulan diğer iki ülkeden Avusturya ve İsviçre’den gelen kişilere verilen ödülleri saymıyoruz bile.

3. Akademide Almanca önemli bir dildir

Aslında en çok kullanılan bilim dili olarak ikinci sırada yer alır. Bunun sebeplerinden biri, Alman kitap pazarının Çin ve İngiliz yayıncılık endüstrilerinden hemen sonra dünyadaki üçüncü sırada olması. Bu kitapların diğer dillere tercüme edilme yüzdesi oldukça sınırlı olduğundan yalnızca Almanca bilenler erişebilir.

4. Almanya dünya standartlarında bir yüksek öğretimin merkezi

Alman bilim topluluğunda böylesine yüksek bir konuma sahip olmasının nedenlerinden biri de, Almanya üniversitelerinin mükemmel bir uluslararası üne sahip olmasıdır. 2011 yılında ülke, yurt dışından gelen öğrenciler için dördüncü en popüler yer olup, yaklaşık çeyrek milyondan fazla yabancı Alman okuluna kaydolmaktadır.

5. Almanya ekonomik bir güç merkezidir

Almanca sadece akademisyenler için ilgi çekici bir yer değil, aynı zamanda iş dünyasını da Almanya’ya ilgi duymaktadır. Almanya, Avrupa Birliği içinde en büyük ekonomi ve dünyadaki dördüncü büyük ekonomidir. Birçok uluslararası şirkete ve yeni teknolojilerin ön saflarına ev sahipliği yapmaktadır.

6. Alman şirketleri küresel pazar liderleri

Almanya, çok sayıda ekonomik küresel oyuncu sahibidir. Siemens, Volkswagen, Adidas ve Lufthansa dünya çapında tanınmış markalar ve şirketler. Almanya CeBIT’in yanı sıra IFA fuarını da ev sahipliği yapar.

Başkent Berlin yenilikçi girişimler için bir merkez ve Silikon Vadisi olabilecek bir şehirdir.

7. Almanca, Avrupa’da en çok konuşulan anadilidir.

Almanca, Avrupa’nın kıtasında en çok konuşulan ikinci dildir. İngilizce konuşulan dünyada, Almanca en çok okutulan üçüncü yabancı dildir.

8. Alman web siteleri her yerde popüler

Alman web siteleri, internetin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Almanya’nın .de uzantıları siteleri dünyada en popüler 2. alan adıdır. (.com dan sonra)

9. Almanlar her yerde

Almanlar dünyanın her yerini gezmek isteyen bir topluluktur. Turizm sektöründe en iyi müşterilerdir. Turizm sektöründe Almanca konuşan rehberler ve personeller kendi ülkelerinde işe girebilirler.

10. Alman kültürü dünya mirasının bir parçasıdır

Almanlar, analitik ve mantık konusunda bir üne sahip olsa da, Almanca konuşan dünya, insanlık tarihinde en büyük edebi, müzikal , sanatsal ve felsefi serlerden bazılarını üretmiştir. Goethe, Kafka, Brecht ve Mann’ın ünlü yazılı eserlerinin dili Almanca’dır. Besteci Mozart, Bach, Schubert, Beethoven ve Wagner’in ana dili de Almanca’dır.

Almanca öğrenmek, bu sanatçıların başyapıtlarını orijinal biçiminde anlamaya imkan verir.

Almanca öğretmeni ne kadar maaş alır?

Ortalama Türkiye şartlarında 2300 TL maaş alırlar. Minimum 1850 TL ve maksimum 6500 TL civarında gelirleri vardır.

Almanca Türkçe Çeviri

Ülkemizde Almanya bir çok kişi için bir şekilde bağlı olan bir ülkedir. Ülkenin büyük bir iş gücü yurtdışında Almanya’ya zamanında göçmüştür. Şimdi ise 3. nesil Türkler yaşamaktadır ve onların Türkiye-Almanya arasında evrak işleri olmaktadır.

Almanca çeviri işini yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Almanca çeviri tarzı siteler, yazılar, dersler, kurslar, makaleler, çeviri programları üzerinde çalışarak mesleğinizi çok yönlü kullanmış olursunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir